Дани Дечије недеље, октобар 2019. године - Пироман

07. 10. 2019. – понедељак (један школски час)

Учитељи су упознали ученике са циљем обележавања Дечије недеље, термину одржавања, каква је то манифестација, од када се обележава као и са слоганом под којим се ове године обележава.
Потом је уследило упознавање ученика са правним документом којим су законски усвојена дечија права.
Заједно смо читали и објашњавали дечија права, праћена занимљивим илустрацијама (пројекција са итернета).
На крају часа, после ППТ презентације Буквар дечијих права, ученицима су задате теме за ликовни и литерарни конкурс поводом Дечије недеље:
Имам право да живим у здравој околини
Имам право да се играм са својим вршњацима

Опширније: Дани Дечије недеље, октобар 2019. године - Пироман

Календар активности за крај школске године

Календар активности можете погледати овде

Прво место на конкурсу дома Арборетум

Природњачки дом Арборетум, организовао је такмичење за идејно решење логоа дома. У такмичењу су учествовале све обреновачке школе и њихови ученици.

Опширније: Прво место на конкурсу дома Арборетум

Прво место на такмичењу Еко двориште

На такмичењу које је организовало Еко двориште Обреновац, ОШ Живојин Перић освојила је прво место. На такмичењу су учествовале све обреновачке школе и било је доста интересантних пројеката. На крају је жири одлучио и прогласио најбоље осмишљен и најзанимљивији пројекат.

Опширније: Прво место на такмичењу Еко двориште